Akademie jógy
parallax background

PRVNÍ A JEDINEČNÁ

Akademie jógy
s kanadskými kořeny!


Program Akademie jógy vás bez ohledu na váš věk nebo kondici dovede k dokonalejšímu pochopení mnoha vrstev jógy. Je to perfektní program, pokud chcete vyučovat jógu nebo se jen ponořit hlouběji do své praxe. V tomto programu získáte sebedůvěru k vedení lekcí, protože budete vědět, že rozumíte teorii vyučování jógové praxe. Budete mít více času na trénink, zatímco budete vyučovat lekce „Karma jógy“ v jednom z našich studií.

Jógová akademie je dynamický, inkluzivní a inspirativní vzdělávací program pro studenty jógy, kteří si přejí přejít na další úroveň. Tento program vždy nabízí nejaktuálnější a nejvýznamnější informace o všech aspektech jógy a studenti opustí tento program s důvěrou v sebe sama a schopností bezpečně a efektivně učit jógu. Jóga, stejně jako naše životy, se neustále mění a vyvíjí. Akademie jógy také roste a vyvíjí se, zatímco podporuje její studenty, aby dělali to samé.

Jógová akademie touží pomáhat a podporovat každého studenta na jeho vlastní osobní cestě k nalezení jejich hlasu a svých schopností být výborný učitelem jógy. Jak studenti zdokonalují své schopnosti během naše programu, mohou pak vyjít do světa sdílet radost a benefity jógového cvičení. Pomáhají tak učinit svět světlejším a šťastnějším místem.
parallax background
 Staňte se učitelem jógy


Po ukončení studia budete mít vše potřebné pro okamžité zahájení výuky ve studiu. Budete mít ukončený základní kurz 200 hodin, certifikaci jógy a certifikaci CPR.
 

_maple-leaf-01-01-01
born in Kanada
Speciální výuka založena na prestižních kanadských metodikách, které jinde v ČR nenajdete.
cert-01
certifikace jógy a CPR
Kurz je oficiálně schválený ministerstvem školství. Po ukončení můžete okamžitě zahájit výuku ve studiu.
les-01
krásné prostředí
Výuka bude probíhat v plně vybavených jógových studiích a studovnách uprostřed krásné přírody na Bedřichově.
h-01
skvělý zážitek
Studia bude víc než dost,
jsme si ale jistí, že si také společně užijeme spoustu zábavy a vzniknou nová přátelství.

Kdy to proběhne?


Akademie letos (2020) začíná 18.4. a bude probíhat následující dny
18.–19. 4. 8:00–17:00 (dva dny)
30. 4.–3. 5. 8:00–17:00 ( čtyři dny)
9.–10. 5. 8:00–17:00 (dva dny)
25.–29. 5. 8:00–17:00 (pět dnů)
30.–31. 5. 8:00–17:00 (dva dny)
5.–7. 6. 8:00–17:00 (tři dny)
19.–21. 6. 8:00–17:00 (tři dny)
26.6. 8:00–17:00 poslední den + písemné a ústní zkoušky, odevzdání domácího písemného testuNehodí se vám to, ale chcete do toho jít? Nemusíte se bát, další akademie se bude konat na jaře 2021.
 


Kolik to bude stát?

V roce 2020 je závaděcí cena kurzu krásných 20 000 Kč.
v ceně kurzu je:

výuka teorie a praxe jógy

odborné přednášky

2x zahraniční učebnice přeložené do českého jazyka

po dobu trvání akademie máte u nás veškeré lekce jógy zdarma

11 vstupů do studia MB Jóga

malý dáreček

x v ceně není:

ubytování a občerstvení
 

Nejčastěji se ptáte...


Jsou potřeba velké zkušenosti s jógou?
Doporučujeme, abyste před zahájením Jógové akademie absolvovali alespoň šest měsíců stabilní jógové praxe. Jak již bylo řečeno, věříme, že jóga je pro každého a pro každý typ těla. Přijímáme studenty bez ohledu na schopnosti, věk nebo zkušenosti. Při učení, jak učit, je skutečně cenný rozdílný pohled na tělo jako celek. Pomáhá studentům naučit se pozorovat různé typy těl a přizpůsobovat lekce studentům s různými druhy zranění a různým pohybovým schopnostem. V programu je hodně cvičení jógy. Doporučujeme, abyste se do lekcí jógy zapojili co nejdříve, pokud ještě nemáte odpovídající praxi. Budete muset absolvovat určité množství praktických hodin pro zakončení akademie. Nikdy se však neočekává, že uděláte něco, co není pro vaše tělo zdravé nebo na které nejste úplně připraveni. Vždy rozhodujte dle svých vlastních fyzických schopností.
Kdo by měl absolvovat toto školení učitelů jógy?
Jógová akademie je pro každého, kdo chce prohloubit své znalosti jógy na všech úrovních, aby tak lépe našel spojení s benefity, které jóga nabízí… fyzicky, mentálně, emočně a duchovně.

Co když nechci učit jógu?
Je to skvělý program pro lidi, kteří se chtějí stát vzdělaným, efektivním a kvalifikovaným instruktorem, ale ne všichni naši studenti o to usilují. Mnoho studentů si tento program pro osobní rozvoj. Tento program vás bude motivovat a inspirovat, abyste se ponořili hlouběji do své praxe jógy na všech úrovních, z toho budete těžit ve všech aspektech vašeho života.

Proč se tomu říká 200 hodinový program?
Průmyslovým standardem pro nového instruktora jógy je 200 hodin tréninku. Toto je stanoveno mezinárodně uznávanou Yoga Alliance. Abyste se mohli zaregistrovat jako instruktor, musíte absolvovat 200 hodin školení (v Čr existují i 150 hodin, ale ty nemohou spadat pod jógovou alianci).

Existuje počet přijatých studentů?
Abychom zajistili, že každý student dostane pozornost, kterou si zaslouží, omezujeme naše programy na 20 studentů, což je mnohem méně než mnoho programů ve světě. To umožňuje každému studentovi získat dostatek času na výuku v praxi a na všechny jeho otázky.
Jaké odvětví nebo styl jógy se učí?
Metoda akademie jógy je založená smícháním tří pramenů odvětví jógy: Krishnamacharya-Ashtanga, Iyengaru a učení Desikachar. Integrujeme také jedinečný a bezpečný přístup k sekvencováni, díky kterému je jóga dostupná pro všechny. Aštangová metoda zahrnuje tzv. „teplo a tok“, od Iyengara přesné podrobné instrukce a z učení Desikachar, obdržíte modifikace držení těla tak, aby se praxe přizpůsobila jednotlivci a byla k dispozici na všech úrovních. Většina severoamerických instruktorů učí tuto fúzi Vinyása / Flow nebo Power a relaxační/protahovací lekce. Kromě toho se naučíme formátovat lekce které kombinují jógu, pilates a kalisteniku, aby vytvořily zábavnou, dynamickou a neustále se měnící lekce.

Budu po absolvování programu připraven učit?
Po úspěšném dokončení našeho 200hodinového programu budete mít nezbytný základ pro bezpečné a sebevědomé vyučování. Budete mít vše, co potřebujete, abyste mohli zahájit svou učitelskou kariéru. Obdržíte certifikát a můžete se také zaregistrovat u Yoga Alliance na úrovni RYT-200 (Registrovaný učitel jógy 200). Absolventi 200hodinového programu obvykle začínají vyučovat v malých studiích, tělocvičnách, se soukromou klientelou (přáteli a rodinou) a případně v našich spřátelených studiích Jóga Bedřichov a MB jóga. Některé další faktory také ovlivní vaši schopnost učit, včetně toho, jak dlouho cvičíte jógu a vaše odhodlání v programu. Během programu vám nabízíme spoustu praktických výuk, abyste byli připraveni učit. Součástí zkoušet je odučení dvou „Karma“ hodin v našich spřátelených studiích.
Co je to Yoga Alliance?
Yoga Alliance registruje vzdělávací programy pro učitele jógy (školy), které splňují vzdělávací standardy stanovené organizací. Jsou to neziskové organizace, jejichž úkolem je vést komunitu jógy, stanovovat standardy, podporovat integritu, poskytovat zdroje a podporovat výuku jógy. Jakmile student absolvuje školu a získá osvědčení od školy schválené pro Yoga Alliance, může se zaregistrovat u Yoga Alliance jako RYT (Registrovaný učitel jógy) 200. Přestože registrace u Yoga Alliance není z právního hlediska vyžadována pro výuku jógy, většina studií a fitness center ve světě se bude vyžadovat, aby učitelé byli alespoň způsobilí k registraci u Yoga Alliance. Všichni absolventi akademie jógy jsou automaticky způsobilí k registraci do Yoga Alliance.

parallax background
 


Nejste z okolí?


Není problém.

Rádi vám zařídíme ubytování přímo v našem krásném resortu, kde můžete mimo jiné využít i wellness se saunami a vířivkou. Jen vás poprosíme, abyste si ubytování zarezervovali co nejdříve, pokoje rychle mizí a při plném obsazení resortu bychom vás museli odkázat na ubytování v nedalekém okolí.
 


 


Otázky & přihlášky


Stále zveřejňujeme další informace, ale pokud máte další dotazy, připomínky nebo se chcete přihlásit pište na joga@uko.cz

 
parallax background

Nenechte si ujít aktuality!

Napište nám váš e-mail a my vás kontaktujeme, jakmile vypíšeme nové informace.