Lekce jógy

Ranní probuzení

Zahajte svůj den krátkou meditací, protažením, zahřátím celého těla a vyčištěním mysli. Začněte ranní jógou a váš den bude plný úsměvů.

Ranní jóga

Síla: ***

Dynamika: ***

Hodina obsahuje Pozdravy Slunce, rovnovážné pozice, pozice ve stoje, posilující pozice a hluboké protažení. Brzká ranní hodina je skvělý způsob, jak se spojit s přítomným okamžikem a nadcházejícím dnem.

 

Ranní jóga s válcem

Síla: ****

Dynamika: ***

Díky pěnovému válci posílíme střed těla, protáhneme daleko intenzivněji svaly a fasciální tkáně. Válec nám pomůže celkově zlepšit držení a vnímání celého těla. Daleko více zapojíme hluboký stabilizační systém, budujeme sílu, stabilitu a rovnováhu.

 

Zdravá záda a fascie

Síla: ***

Dynamika: **

Zdravotní jóga je vhodná pro všechny cvičící, v každém věku. Je to ideální řešení důsledků sedavého stylu života i jednostranného přetěžování svalů a pohybového aparátu v zaměstnání či při sportu. Lekce je pro všechny, kterým záleží na správném držení těla a na zdravé, pružné a bezbolestné páteři. V lekci někdy používáme pěnový válec nebo fasciální míčky.

Terapeutická a zdravotní jóga

Jógová terapie je zdravotní cvičení vhodné pro všechny cvičící, v každém věku. Je to práce s vědomou pozorností a dechem, trénuje koncentraci a regeneruje mysl a tělo současně. 

Jógová terapie

Síla: **

Dynamika: **

V rámci jógové terapie jsou praktikované pozice pro uvolnění zad a kloubů, vývojové polohy a ásany, které pozitivně působí na regeneraci fyzického těla a současně stimulují mozek, který je základem řízení lidského pohybu.

 

Jógová terapie s válcem 

Síla: **

Dynamika: **

Jógová terapie s válcem působí jako náprava vadného držení těla a zlepšení pohybových dovedností. V této lekci budeme používat pomůcky: pěnový válec 90x15 cm a fasciální míčky, posílíme i střed těla.

 

Fyzio jóga 

Síla: ***

Dynamika: ***

Fyzio jóga posílí střed těla a hluboký stabilizační systém. Do jógy si propůjčíme některé prvky z fyzioterapie, abychom zpevnili tolik důležité svaly podél páteře. Během lekce budeme střídavě posilovat, protahovat a relaxovat tělo i mysl.

Dynamika, síla a plynutí

„Jóga je skvělým nástrojem pro změnu. S budováním fyzické síly začínáme věřit v náš vlastní potenciál“

Power jóga

Síla: *****

Dynamika: ***

Power jóga používá dynamické silové jógové sekvence, která vám zvýší srdeční tep a pomůže spojit se s vaší vnitřní silou. Tato hodina bude výzvou jak fyzicky, tak i mentálně. Zanechá ve vás pocit povzbuzení, síly a energie!

 

Vinyasa jóga

Síla: ****

Dynamika: *****

Lekce je založená na Vinyase neboli praxi plynoucí v rytmu dechu (jeden dech – jeden pohyb). Je to zábavná a dynamická rutina, která se postupně vypracuje do plynoucí sekvence. Po hodině se budete cítit plný energie, klidní, a připraveni čelit světu.

 

Jemná Vinyasa jóga

Síla: ***

Dynamika: ***

Lekcí proplujeme v pomalejším tempu, ale stále na vlně dechu, abychom si stihli uvědomit hlubší spojení těla a mysli. Touto jemně dynamickou lekcí dobijeme energii, příjemně se protáhneme a na závěr zrelaxujeme.

 

Vitální jóga

Síla: ***

Dynamika: ***

Vitální (hormonální) jóga podporuje správné fungování těla a jeho vitalitu. Je zaměřena na stabilizaci těla, tvarování problémových zón, proudění lymfy, harmonizaci oběhového, trávicího a hormonálního systému, správnému držení těla a prevenci bolesti zad. 

 

FIT flow

Síla: *****

Dynamika: *****

Tahle pozitivně naladěná Vinyasa s prvky Pilates nás dostane tam, kam si přejeme. Příjemně se zahřejeme, proplujeme pozicemi v rytmu našeho dechu, kdy zpevníme celé tělo. Na závěr se zklidníme a uvolníme tělo i mysl, aby byla připravena na vše, co nás čeká.

Hluboké protažení a relaxace

Pomalé relaxační cvičení umí aktivovat parasympatický nervový systém, který nedokážeme vědomě ovládat, a který má na starosti např. zpomalení srdeční činnosti či průběh dýchání. Vaše mysl si během cvičení odpočine a při pravidelném cvičení získáte i větší odolnost vůči nemocem způsobeným stresem.

Relaxační jóga

Síla: **

Dynamika: **

Během této lekce příjemně zrelaxujete, v pozicích budeme delší dobu,  zaměříme se především na uvolňování celého těla a relaxaci mysli. 

 

Hluboké protažení a relaxace

Síla: **

Dynamika: **

Tato hodina je navržena tak, abychom propustili napětí a vytvořili nový prostor pro vše, co vás čeká. Hodina začíná s relaxační variantou Pozdravu Slunce, a poté se přesuneme do protahovací a relaxační části. Po hodině se budete cítit osvěženi a uvolněni.

 

Restorativní jóga

Síla: *

Dynamika: *

Princip restorativní jógy spočívá ve velmi dlouhém spočinutí v ásánách (5-20 min.) a je zaměřený především na uvolňování celého těla a relaxaci mysli. Dlouhé a pohodlné výdrže v jednotlivých pozicích docílíte s pomocí jógových pomůcek, jako je válec, bloky či popruh. 

 

Jin jóga

 Síla: **

Dynamika: *

Jin jóga se koncentruje na pojivovou tkáň: kosti, klouby a fascie. Spojuje v sobě nejstarší jógovou tradici s čínskými taoistickými prvky. Klíčem jsou dlouhé, až 5 minutové setrvání v pozicích a práce s vnitřními energetickými drahami.

Speciální lekce

Úplňková jóga

Síla: **

Dynamika: **

Cítíte se plní emocí, starostí či myšlenek? Dopřejte si jednou za měsíc hodinku, která je pouze a jenom pro vás. Pozicemi uvolníme tělo, dechem energii a meditací naší mysl. Dáme si nová předsevzetí a vystoupíme do nového cyklu připravení a plní nápadů a sil je realizovat.

 

Onko jóga

Síla: *

Dynamika: *

Onko jóga je kombinací jemného fyzického i dechového cvičení, technik vizualizace a léčivých meditací. Onkologičtí klienti mají leci zdarma, mohou se nacházet v jakékoliv fázi léčby: před samotným léčením, v době chemoterapie nebo ozařování, s určitým odstupem po operačním zákroku i po ukončení léčby. 

 

Body flow & mind flow

Síla: ***

Dynamika: ***

V první části lekce se seznámíme s tématem lekce a projdeme společně asanovou praxí, po šavásaně v tichosti bude následovat pránajáma nebo meditace, která bude navazovat na naše téma. A nakonec budete mít čas pro srovnání a sepsání svých myšlenek na papír.

 

Jóga ve tmě

Síla: **

Dynamika: **

V sále budou zhasnuta všechny světla a bude rozsvíceno jen pár svíček a venkovní Buddha. Zavřete si oči, aby jste vnímali pouze sami sebe. Cílem je odvrátit se od vnějšího světa, pochopit své tělo a propojit se s ním. Tato lekce tříbí naše smysly a vede nás hlouběji do svého nitra, zlepšuje koncentraci. 

 

Jóga 101 - abeceda jógy

Síla: ****

Dynamika: *****

Během těchto lekcí se vám dostane praktického výkladu o základních pozicích a krok za krokem se naučíte, jak provádět nejdůležitější jógová cvičení a sestavy včetně nejznámějšího pozdravu slunci, dozvíte se více o čakrách, pránajámách i jógové filozofii. 

Celá lekce plyne v rytmu Vinyasa jógy (praxe založená je jeden dech - jeden pohyb).

 

Individuální rehabilitační jóga

Individuální hodina jen pro Vás spolu s fyzioterapeutem, který je zároveň lektor jógy. Společně probereme Vaše zdraví, bolesti a úrazy. Sérií jednoduchých cviků zjistíme, jaké pozice jsou pro Vás vhodné a vybereme styl jógy. Sestavíme a zacvičíme si krátkou jógovou praxi, kde bude prostor na úpravu pozic právě pro Vaše tělo. Věnujte hodinu sami sobě. Svému tělu, mysli a duši. Poděkuje Vám.

Pro děti

S dětskými aktivitami souběžně běží i jóga pro dospělé, aby i rodiče mohli věnovat chvilku sami sobě. 

Malí jogíni 

Lekce jsou vedeny formou hry, plné pohybu, písniček, básniček, ale i odpočinku, poznávání nových kamarádů i sebe sama.

V rámci praktikování jógy se děti učí odpočívat, lépe vnímat své tělo a respektovat sebe i okolí v nesoutěživém prostředí.

Živé děti se zklidní, málo aktivní jsou naopak povzbuzovány k činnosti.

Díky józe děti rozvíjejí svou fantazii a budují si sebedůvěru.

Lekce je určená pro děti cca 3 - 7 let.

 

Dětské tvoření 

Kurz je určen dětem od 3 let a jeho náplní jsou výtvarné aktivity s různým materiálem, kde fantazie dětí dostává zelenou - výroba papírových masek, tvoření přáníček, malování planet, navlékání korálků apod.