Nabízené hodiny jógy u nás ve studiu - Jóga Bedřichov

Co naše studio nabízí

Zdravé snídaně od naší Lucky


Každý víkend si u nás ve studiu můžete dopřát lahodné a zdravé snídaně od naší Lucky. Pokaždé na vás bude čekat něco jiného, ale rozhodně dobrého. Vaříme z lokálních surovin a snažíme se, aby snídaně obsahovaly vše potřebné ke správnému nastartování dne.
Přijďte si k nám zacvičit, protáhnout a dobře najíst.

Každou sobotu a neděli po ranní hodině jógy

Lekce, které u nás najdete

Vitalita

Vitální Jóga


Vitální (hormonální) jóga podporuje správné fungování těla a jeho vitalitu. Je zaměřena na stabilizaci těla, tvarování problémových zón, proudění lymfy, harmonizaci oběhového, trávícího a hormonálního systému, správnému držení těla a prevenci bolesti zad.

Síla

Power jóga


V této hodině začneme jógou a poté změníme rychlost a začneme využívat různé fitness styly, abychom posílili střed těla. Je to skvělý mix, pokud chcete mít silné tělo a tvarovaný střed těla.

Uvolnění

Fasciální Jóga


Fasciální jóga je spojením tradiční hathajógy nebo vinyásajógy s principy fasciálního tréningu. Zahrnuje prvky uvolňujících Yin technik, dynamičtějších Yang technik, a základních principů fasciální stimulace tkání pomůckami (pěnové válce a míčky). Praxe fasciální jógy nám ukáže několik způsobů jak pracovat s fasciemi pomocí auto-masáží, různých pohybů a zvuků.

Propojení

Core jóga


Intenzivní, dynamická jóga pro posílení core. Střed těla (anglicky core) lze považovat za základní stavební kámen našeho těla. Jde o označení pro skupiny svalů, které nazýváme hlubokým stabilizačním systémem. Jeho posilování vede ke zlepšení vyváženosti postavy, stability, vytvarování břišních svalů lépe než pouze cvičením na povrchové břišní svaly, správnému držení těla.

Zdraví

Zdravotní jóga


Zdravotní jóga je zaměřena na člověka jako celek a cvičení je pouhou součástí. Soustředíme se na běžné problémy naší civilizace jako je alergie, astma, bolesti zad, bolesti kyčlí…

Bez stresu

JIN jóga


Užijte si hodinu, která několika způsoby uvolňuje chronický stres jak z naše těla, tak i mysli. Tato hodina je navržená tak, abychom propustili napětí a vytvořili nový prostor pro vše, co Vás čeká.

Jógová terapie

Jógová terapie s válcem


Jógová terapie je vlastně zdravotní cvičení vhodné pro všechny cvičící, v každém věku. Je to práce vědomou pozorností s dechem, trénuje koncentraci a regeneruje mysl a tělo současně. V rámci jógové terapie jsou praktikovány pozice pro uvolnění zad a kloubů, vývojové polohy a ásany, které pozitivně působí na regeneraci fyzického těla a současně stimulují mozek, který je základem řízení lidského pohybu. Dechová praxe (pranájáma) je podstatnou součástí jógové terapie.

Myšlení

Jógová terapie


Jógová terapie je vlastně zdravotní cvičení vhodné pro všechny cvičící, v každém věku. Je to práce vědomou pozorností s dechem, trénuje koncentraci a regeneruje mysl a tělo současně. V rámci jógové terapie jsou praktikovány pozice pro uvolnění zad a kloubů, vývojové polohy a ásany, které pozitivně působí na regeneraci fyzického těla a současně stimulují mozek, který je základem řízení lidského pohybu. Dechová praxe (pranájáma) je podstatnou součástí jógové terapie.

Měsíc

Úplňková jóga


Cítíte se plní emocí, starostí či myšlenek? Chcete zažít chvilku klidu a urovnat si vše v hlavě? Dopřejte si jednou za měsíc hodinku, která je pouze a jenom pro Vás? Pozicemi uvolníme tělo, dechem energii a meditací naší mysl. Dáme si nová předsevzetí a vystoupíme do nového cyklu připravení a plní nápadů a síly je realizovat.

Ranní ptáče

Ranní jóga


Zahajte svůj den krátkou meditací, protažením a zahřátím svého těla, vyčištěním svojí mysli. Začněte ranní jógou a váš den bude plný úsměvů. Hodina obsahuje Pozdravy Slunce, rovnovážné pozice, pozice ve stoje, posilující pozice a hluboké protažení. Brzká ranní hodina je skvělý způsob, jak se spojit s okamžikem a nadcházejícím dnem a také si dát předsevzetí. Vstaňte a zazařte!

Procitneme

Hatha jóga


Hatha Jóga je systém jogy jehož hlavní součástí jsou ásany (pozice těla), pranajáma (ovládání dechu) a meditace (zklidnění mysli). Sanskrtské slovo hatha je složeno ze sanskrtských slovních kořenů ha a tha. Část "ha" pak prezentuje mužský element, energie slunce, Šíva, Puruša (vědomí), zápal, síla, pravý energetický kanálek prány Pingala, den, extrovertní síla, yang, zatímco "tha" je ženský element, intelekt, Šakti, Prákrti (příroda) a měsíc.

Pohyb

Vinyasa jóga


Tato hodina je založená na Vinyase neboli praxi založené na jeden dech – jeden pohyb. Je to zábavná a dynamická rutina, která se postupně vypracuje do plynoucí sekvence. Setkáváme se zde s takzvanou svobodou pohybu, kde jsou pozice v novém nádechu plném překvapení. Po hodině se budete cítit plní energie, klidní, a připravení čelit světu.

Jemnost

Jemná jóga


Zdravotní joga je zaměřena na člověka jako celek a cvičení je pouhou součástí. Soustředíme se na běžné problémy naší civilizace jako je alergie, astma, bolesti zad, bolesti kyčlí…

V klidu

Restorativní jóga


Princip restorativní jógy spočívá ve velmi dlouhém spočinutí v ásánách (5-20 min.) a je zaměřený především na uvolňování celého těla a relaxaci mysli. Dlouhé a pohodlné výdrže v jednotlivých pozicích docílíte s pomocí jógových pomůcek, jako je válec, bloky či popruh. Pomalé relaxační cvičení umí aktivovat ten nervový systém, který nedokážeme vědomě ovládat a který má na starosti např. zpomalení srdeční činnosti či průběh dýchání. Vaše mysl si během cvičení odpočine a při pravidelném cvičení získáte i větší odolnost vůči nemocem způsobeným stresem.